Stermins “militārais” attiecas uz visiem, kas strādā bruņotajos spēkos. Pretēji vispārpieņemtam uzskatam, militārā profesija nav saistīta tikai ar kaujas darbiem, bet var būt arī vispārēja rakstura profesija. Ir aptuveni simts profesiju. Bet tad kāda tad ir militārpersonas loma ; Un militārpersonas darba karte ;
Visas profesijas sadarbojas un sniedz savu ieguldījumu, lai sasniegtu vienu un to pašu mērķi : nodrošinātu aizsardzību un stabilu mieru valstī. Un to mēs arī attīstīsim.
Karas ir armijas funkcijas
Avotiņš: pexels-amar-preciado
Francijas armiju apmaksā un algo valsts, un kas vienkārši apzīmē Francijas militāros spēkus. Konkrēti ir
četri galvenie bruņoto spēku atzari: armija, gaisa spēki, valsts flote un žandarmērija.
Katram atzaram ir savi uzdevumi. Tomēr bruņotajos spēkos joprojām tiek pieņemtas darbā vispārējas profesijas, piemēram, grāmatveži, vadītāji, autovadītāji, pavāri… Rezultātā militārā personāla lomas ir jāklasificē pēc spēkiem.
Armija
Armija, kā liecina tās nosaukums, nodarbojas ar sauszemes militārajiem spēkiem. Šīs nozares karavīriem tad ir lomas, kas paredzētas, lai aizsargātu valsts teritoriju pret ienaidnieka armijām vai katastrofām. Lai to paveiktu, armija izmanto karavīrus, ieročus un tehniku. Šeit ir izklāstītas katra uzdevumi:
-
In kājniekiun artilērija : karavīri šajās divīzijās ir atbildīgi par kaujas darbībām. Viņi ir atbildīgi par tanku pilotēšanu, lielgabalu apšaudi, kaujas un daudz ko citu.
-
Ģenēzisti : viņu uzdevums ir likvidēt šķēršļus un nodrošināt iedzīvotāju drošību dabas katastrofu (ciklons, plūdi, zemestrīce…) laikā. Viņi ir atbildīgi arī par armijas infrastruktūru.
-
Veselības dienests : šīs nodaļas karavīru uzdevums ir rūpēties par ievainotajiem un slimajiem.
-
Ārvalstu leģions : viņu uzdevums ir cīnīties ārpus teritorijas.
-
Ģenerāļi komandē bruņotos spēkus un darbojas starptautiskā mērogā.
-
Stratēģiskie gaisa spēki : gan vecākie virsnieki, gan virsnieki nodarbojas ar kodolieročiem.
-
Komandējošie gaisa spēki : tie cīnās, izmantojot iznīcinātājus un kaujas lidmašīnas. Tie arī uzrauga konkrētas teritorijas un var veikt izlūkošanas uzdevumus.
-
Projekcijas gaisa spēki : tie nodarbojas ar transportu un apgādi.
-
Ponornieku spēki : karavīri strādā zemūdenē. Vai nu cīnās, lai aizstāvētu un uzbruktu, vai arī apsargā rajonus.
-
Jūrniecības aviācija : viņi rūpējas par lidmašīnu nesēju.
-
Jūras spēku operatīvie spēki : viņi strādā uz kuģa, ar kuru patrulē, un, protams, cīnās briesmu gadījumā.
-
Jūras spēku fuzilieri un komandanti : viņi veic uzbrukumus sauszemei no jūras. Vai nu lai aizstāvētu kādu reģionu, vai kādu vietu.
Viesas spēki
Izejas avots: pexels-pixabay
Vairoga spēki ir atbildīgi par valsts gaisa zonu aizsardzību. Tie arī ir sadalīti vairākās nodaļās :
Valsts flote
Valsts flote ir atbildīga par piekrastes un jūru aizsardzību. Katrs karavīrs ir iedalīts katrā divīzijā :
Žandarmērija
Valsts žandarmērija jo īpaši nodrošina civiliedzīvotāju drošību, tiesu un administratīvās darbības. Tā rezultātā viņi uztur kārtību, ceļu satiksmi, veic izmeklēšanu… Taču kara gadījumā viņi var pievienoties armijai. Tikai žandarmērija ir Iekšlietu ministrijas pakļautībā. Par pārējiem atbild Aizsardzības ministrija.
Militārās profesijas lapa
Militārs, ir profesija, kas ir pieejama ikvienam, bet, lai tajā iekļūtu, tomēr ir jāizpilda noteikti nosacījumi. Lūk
, dažas lietas, kas tev jāzina.
Karavīra alga
Kā jau minēts iepriekš, ir vairāki karavīra veidi. Šī iemesla dēļ mums ir jāveic klasifikācija pēc dienesta pakāpes, armijas, veiktajām misijām un prēmijām. Šajā gadījumā upersona, kas tikko iestājusies dienestā, var saņemt aptuveni 1500 eiro bruto algu un 1200 eiro neto algu mēnesī. Virsniekiem alga var sasniegt 3000 eiro. Ierindas brīvprātīgajiem tā ir aptuveni 1200 eiro, bet aktīvajiem rezervistiem – gandrīz 700 eiro. Taču papildus algai viņi tiek arī ēdināti un izmitināti.
Spējas un prasības, lai kļūtu par militārpersonu
Izejas avots: pexels-pixabay
Lai iestātos armijā,jābūt ļoti disciplinētam, jo tas patiešām ir pamats. Turklāt tev ir jābūt arī komandas spēlētājam, kā arī jābūt ļoti spēcīgai darba ētikai un drosmei. Attiecībā uz prasībām obligāta ir laba fiziskā sagatavotība, kā arī stabila garīgā veselība
.
Lai varētu iestāties armijā, jums jābūt vismaz 17 ar pusi gadus vecam. Taču jābūt uzmanīgam, brīvprātīgajiem nedrīkst būt vecāks par 29 gadiem, bet brīvprātīgajiem – par 26 gadiem. Visbeidzot, obligāta ir Francijas pilsonība.
Ja runājam par kvalifikāciju, zemessargi ir pieejami arī bez bakalaura. Taču, lai kļūtu par zemessargu, ir nepieciešams bakalaura diploms, bet, lai kļūtu par virsnieku, minimālais nepieciešamais diploms ir bac+2. Citām vispārējām profesijām armijā ir nepieciešama tikai atbilstoša prasme.
Apmācība, lai kļūtu par karavīru
Lai iestātos armijā, jums būs jāiziet apmācības kurss. Taču pirms tam katram kandidātam, izpildot iepriekš minētos paredzamos nosacījumus, ir jāiztur atlases tests. Attiecībā uz zemessargiem par karavīriem uzņemsies atbildību CFIM jeb Centre de la formation initiale militaire. Apmācība ilgst no 4 līdz 12 nedēļām.
Par virsniekiem un zemessargiem būs jānokārto konkursa eksāmens, un apmācība notiek gadu gaitā Senširas Koetkidānas militārajā akadēmijā un ilgst no 1 līdz 3 gadiem.
Nākamajā tekstā stāstīsim par Kā notiek sākotnējā militārā apmācība?