Amerikas pētījums liecina, ka Francija ir Eiropas vadošā militārā lielvara aiz Krievijas. Turklāt Francijas militāro spēku pārstāv Francijas armija. Un to vada armijas štāba priekšnieks. Tā darbojas, pamatojoties uz hierarhisku sistēmu, un kopš 1979. gadā tika atcelts valsts dienests, tā ir kļuvusi par profesionālu armiju. Tā rezultātā to veido vairāki dažādi militārā personāla veidi, kuru mērķis ir aizsargāt valsts teritoriju, Francijas pilsoņus un starptautiskās intereses.
.
Tās sastāvā ir vairāki bruņotie spēki, kas savukārt sastāv no vairākām divīzijām. Un katram bruņotajam spēkam ir atšķirīgas lomas, lai spētu reaģēt uz Francijas armijas galveno funkciju. Bet tad kādi tad ir četri Francijas armijas korpusi ? Kādas ir to funkcijas ? Tieši ar šī raksta starpniecību mēs ļausim jums atklāt visu, kas jums jāzina. Tāpat iesakām apmeklēt mūsu militāro pārpalikumu tiešsaistes veikalu, ja jūs interesē militārās preces un ekipējums.
Kāda ir Francijas armija ?
Avoti: pexels-pixabay
Francijas armiju veido četri galvenie bruņotie spēki : armija, gaisa un kosmosa spēki, valsts flote, kā arī valsts žandarmērija. Katram no tiem ir sava vadība, personālsastāvs, apakšnodaļa un misija, bet tiem ir praktiski vienādi mērķi, proti, aizsargāt un aizsargāt teritoriju, iedzīvotājus un valsts intereses pret jebkādiem ārējiem vai iekšējiem draudiem kā rezultātā tie nodrošina valsts drošību un kārtību. Francijas armijā kopumā ir 270 000 militāro un civilo darbinieku. Tas ir
otrs lielākais personāla skaits Eiropā aiz Krievijas.
Armija
Ja jūs interesē militārā pasaule, aicinām apmeklēt mūsu militāro pārpalikumu vietni
Armija ir viens no Francijas armijas atzariem, un tā ir valdības jurisdikcijā. Kā liecina tās nosaukums, tās galvenie uzdevumi ir kontrolēt un aizsargāt valsts teritoriju, precīzāk, visu zemes virsmu, kā arī valsts iedzīvotājus. Turklāt
armijas karavīriem ir jāaizsargā arī pēdējie, pat atrodoties ārpus valsts, tāpat kā vēstniecību locekļi citās valstīs.
armija ir atbildīga arī par valsts interešu aizsardzību jebkurā citā teritorijā, veicot ārējo intervenci. Taču tās uzdevums ir arī stabilizēt ārējos konfliktus un spēku līdzsvaru. Visbeidzot, armija arī uztur alianses un starptautiskos līgumus, tos ievērojot.
2021. gadā armijas skaitliskais sastāvs ir aptuveni 121 000 aktīvo karavīru un 37 768 cilvēki. Tās rīcībā ir arī tāds aprīkojums kā kaujas tanki, bruņumašīnas, helikopteri, transportlīdzekļi, artilērija, antichar, lidmašīnas, raķetes un bezpilota lidaparāti.
Viesa un kosmosa spēki
Izejotājs: pexels-pixabay
Kā gaisa un kosmosa spēki, to galvenās funkcijas ir izlūkošana un prognozēšana. Citiem vārdiem sakot, tās vāc informāciju, kas nepieciešama, lai novērstu un paredzētu darbības un draudus. Protams, tās arī aizsargā gaisa telpu un valsts teritoriju, kā arī palīdz iedzīvotājiem draudu vai katastrofu gadījumā. Visbeidzot, tās var piedalīties arī kodolatturēšanā. Tā veic arī operācijas ārpus Francijas teritorijas vai tās iekšienē.
Tā ir iedalīta trīs dažādos ešelonos eskadrālē, eskadrilē un spārnā. Tās skaitliskais sastāvs 2021. gadā ir 40 900 karavīru, un tās kopējā lidojumu stundu summa ir 170 000 lidojumu stundas. Gaisa un kosmosa spēku aprīkojumā ietilpst kaujas lidmašīnas, lidmašīnu nesēji, artilērija, bezpilota lidaparāti un daudz kas cits.
Francijas jūras spēki
Izejas avots: pexels-hermaion
Francijas jūras kara flote, pilnīgi noteikti, aizņem jūras telpas. Kā tāds tas aizsargā Francijai piederošās jūras, taču tas var darboties arī visos pasaules okeānos. Lūk, šo galveno uzdevumu saraksts :
- Vākt informāciju, lai novērstu un paredzētu noteiktas situācijas ;
- Būt iedzīvotāju un jūras piekrastes aizsardzībai.
Aizsargāt iedzīvotājus un jūras piekrasti ; - Izvairīties no dažāda veida situācijām un draudiem ;
- Nodrošināt kodolieroču atturēšanu : patiesībā kuģi var pārvadāt kodolieročus.
Šajos bruņotajos spēkos 2021. gadā būs aptuveni 42 000 militārpersonu, tostarp 38 829 militārpersonas un 2 800 civilpersonu jeb aptuveni 15 % no kopējā armijas sastāva. Tās aprīkojumā ietilpst fregates, zemūdenes, artilērija, lidmašīnu nesēji un daudz kas cits.
Valsts žandarmērija
Izejas avots: oscar-brouchot-unsplash
Žandarmērija nodarbojas galvenokārt ar iekšlietām, pildot policijas uzdevumus.
Tā ir atbildīga par civiliedzīvotāju drošību lauku, pilsētu un piepilsētu teritorijās. Tā ir atbildīga arī par sabiedriskās kārtības uzturēšanu uz ielām un jebkurā teritorijā. Turklāt žandarmērija ir atbildīga par tiesas izmeklēšanu un administratīvo lietu veikšanu, piemērojot dažādus likumus un noteikumus. Šie bruņotie spēki ir Iekšlietu ministrijas pakļautībā, atšķirībā no citiem bruņotajiem spēkiem, kas ir Bruņoto spēku ministrijas pakļautībā. Tajā ir vairāk nekā 100 000 darbinieku, kuru vidū ir gan militārpersonas, gan civilpersonas.
Turpmākajā tekstā jūs uzzināsiet par Top 5 labākās militārās taktiskās jostas