Pārgājieni ir gan sportiska aktivitāte, gan arī iespēja izzināt. Jūs varat doties kalnos vai mežā un atklāt pasakainas ainavas. Tas ļauj arī labāk iepazīt apkārtni. Taču jums tomēr ir jāzina, kur atrodaties. Kā atrast ceļu pārgājienos?
Vai jums vajadzētu izmantot karti, lai atrastu ceļu?
Izdots: pixabay
Pirms, pirms došanās pārgājienā, ir labi jāsagatavojas. Lai to izdarītu, jums līdzi jāņem pārtika, nepieciešamie instrumenti un arī karte. Ieteicams iepriekš sagatavot vismaz īsu maršrutu un virzienu, lai neapjuktu.
Karte ir neaizstājams elements pārgājiena plānošanā. Tomēr nevajadzētu ņemt līdzi tikai jebkuru karti. Kartes mērogam jābūt 1/25000, t. i., 1 cm ir 250 m. Maksimāli var izvēlēties 1/50000 karti. Kartes mērogam jābūt vidējam, lai pārāk neatšķirtos no faktiskā vides stāvokļa. Francijā prātīgāk būs izmantot Top 25 kartes no IGN (Institut Géographique National).
Neaizmirstiet savu kompasu orientācijai
Kompass ir arī neaizstājams instruments, lai norādītu pareizo virzienu. Ir zināms, ka tas vienmēr norāda uz ziemeļiem. Pirms dodies piedzīvojumā, tev jāpārliecinās, vai tavs kompass ir labā darba kārtībā.
Tavs kompass norāda Magnētiskos ziemeļus. Magnētiskie ziemeļi ir 35° uz rietumiem no patiesajiem ziemeļu austrumiem, kad tu tuvojies Ziemeļpolam. Tā tas ir, piemēram, dodoties pārgājienā Grenlandē. Tad būs nepieciešams koriģēt bultas virzienu, pieskaitot šos 35° uz rietumiem, lai atrastu patiesos ziemeļus.
GPS izmantošana
Avotiņš: Pixabay
Ir GPS ir ļoti noderīgs arī pārgājienā. Tas ļauj jums noteikt savu atrašanās vietu un atrast maršrutus, kas ir visvieglāk sasniedzami. GPS ir arī labāks akumulatora darbības laiks nekā viedtālrunim, un tas ir izturīgāks. <>Šīs ierīces ģeolokācija notiek reālajā laikā, tāpēc tā ļaus jums atrast ceļu pārgājiena teritorijā gan dienā, gan naktī. Ir pieejami arī tādi dati kā pjesometrija, augstums virs jūras līmeņa un pozicionēšanas koordinātas. Ir arī dažas mobilās lietotnes, piemēram, IGNrando vai Visorando.
Nākamajā rakstā tiks runāts par Char Leclerc.