Francijas armiju veido vairāk nekā 215 000 aktīvo militārpersonu, kas ir sadalītas četros dažādos bruņotajos spēkos: armijā, gaisa un kosmosa spēkos, valsts flotē un valsts žandarmērijā. Katram bruņotajam spēkam ir savs personāls, savas komandas un savas funkcijas, lai gan to galvenais mērķis ir viens un tas pats: aizstāvēt valsti un tās nacionālās intereses. Tomēr nosacījumi, kā arī izglītība un apmācība nav vienādi, lai kļūtu par militārpersonu. Bet tad kādas studijas, lai kļūtu par militāro ? Visu uzzini šajā bloga ierakstā.
Kas ir militārais ?
Avoti:
Karavīrs ir piederīgs kādam no četriem armijas korpusiem, kuru visiem ir viens un tas pats mērķis : kalpojums Francijas tautai, lai aizsargātu teritoriju, iedzīvotājus un aizstāvētu valsts intereses. Viņi, protams, strādā kopā ar armijas civilajiem ierēdņiem, t. i., armijā strādājošiem civiliedzīvotājiem. Vēl vairāk – dienests armijā ir kļuvis par profesionālu nodarbošanos, kurā karavīri saņem ikmēneša algu. Vēl vairāk, armijas pamatā ir hierarhiska sistēma, citiem vārdiem sakot, pēc dienesta pakāpēm.
Bet vispirms, lai varētu iestāties armijā, jāatbilst noteiktiem nosacījumiem un jāpiemīt noteiktām īpašībām. Tad jums ir jāiztur atlases tests, pēc kura tiek noslēgts līgums, kura ilgums ir mainīgs atkarībā no konkrētā gadījuma un kuru var pagarināt. Pēc tam seko militārām profesijām pielāgotas mācības un apmācība. Visbeidzot, armijas ietvaros ir iespējama karjeras attīstība, taču ir nepieciešamas arī turpmākas studijas un apmācība.
Kādas ir tās funkcijas ?
;
Avots : daniel-stuben-unsplash
Katram armijas korpusam ir savas funkcijas, taču tās nav neatkarīgas viena no otras.
Tas no armijas karavīriem aizstāv Francijas valsts teritoriju un intereses, veicot iekšējās un ārējās operācijas. Viņi arī nomierina un risina starptautiskus konfliktus. Francijas jūras kara flote aizsargā Francijai piederošās jūras teritorijas un teritorijas. Tā var darboties jebkurā pasaules vietā.
Gaisa un kosmosa spēku uzdevums ir vākt informāciju un izlūkdatus, lai paredzētu darbības un draudus. Tās arī palīdz iedzīvotājiem dabas vai citu katastrofu gadījumā. Visbeidzot, žandarmērija nodarbojas ar iekšlietām. Citiem vārdiem sakot, tā nodrošina iedzīvotāju drošību, aizsargājot un uzraugot pilsētu un lauku teritorijas.
Uz nobeiguma militāro spēku uzdevumi ir karot uz vietas un iejaukties konfliktos, izmantojot ieročus un dažādas iekārtas. Līdz ar to karavīram ir jāprot koordinēt operācijas, jābūt informētam par visām situācijām, jāprot labi komandēt un jāuzrauga ekipējuma stāvoklis.
Kvalitātes, kas nepieciešamas, lai kļūtu par karavīru
Ja tevi interesē, vari apskatīt mūsu militāro priekšmetu kolekcijas militāro pārpalikumu sadaļā.
Lai kļūtu par karavīru, ir nepieciešamas daudzas īpašības, lai labi veiktu savu uzdevumu. Pirmkārt, tev ir jābūt gatavam atdot savu ķermeni un dvēseli darbam, tāpēc esi lojāls un godīgs. Pēc tam jums ir arī jābūt savaldīgam un jāprot labi pārvaldīt stresu kritiskās vai ārkārtas situācijās. Turklāt jums jābūt stingram, metodiskam un disciplinētam. Visbeidzot, komandas gars, t. i., prasme strādāt komandā un sadzīvot grupā, ir vairāk nekā nepieciešama.
Iprasības, lai iestātos armijā
Apraksts: pexels-imprensa-agruban®
Lai kļūtu par armijas biedru, pirms pieteikšanās armijā vispirms ir jāizpilda noteikti nosacījumi, no kuriem šeit tie ir:
- Visiem pretendentiem jābūt Francijas pilsoņiem
- Jums jābūt vecumā no 17 līdz 29 gadiem, ja tas attiecas uz zemessargiem ; no 18 līdz 32 virsniekiem un no 17 līdz 26 brīvprātīgajiem ;
- Izcila fiziskā un morālā kondīcija ir obligāta
- Jums jāpiedalās aizsardzības diena ;
- Zemessargiem diploms nav nepieciešams, bet virsniekiem un virsdienesta virsniekiem tas ir obligāts ;
- Izpilda visas pilsoniskās tiesības, tāpēc nav atļauts būt sodītam un būt notiesātam.
Izglītība, kas nepieciešama, lai kļūtu par karavīru
Izejas avots: pexel-pixabay
Pēc atlases un pārbaudījumu nokārtošanas ir obligātas mācības, kam seko apmācība, lai veiktu militāro integrāciju. Katram līmeņa veidam (3e, bac vai bac+), tātad arī katram dienesta pakāpes veidam, būs savas studijas, lai varētu integrēties vienā no trim armijas veidiem. Ņemiet vērā, ka mācības ir maksas.
3e līmeņiem vai tiem, kam nav diplomu, ir pieejami zemessargi. Izvēlētie var izvēlēties kādu no armijas korpusiem. Mācības un apmācība notiks CFIM vai zemessargu sākotnējās apmācības centrā. Tā ilgs no 4 līdz 10 nedēļām, kuru laikā pilnībā iegremdēsies militārisma jomā. Tomēr tie, kam nav diploma, nevar pievienoties gaisa un kosmosa spēkiem.
Tiem, kam ir bakalaura grāds vai augstāks, viņi var pievienoties zemessargu rindām. Tie apzīmē kara vadītāju, kurš var komandēt aptuveni desmit karavīrus. Viņu mācības un apmācība notiks Zemessargu skolā un Augstkalnu militārajā skolā. Protams,
viņi var izvēlēties starp četriem bruņotajiem spēkiem.
Ja viņiem ir bakalaura+2 un augstāks līmenis, tad viņiem ir pieejamas virsnieku pakāpes. Tie ir vecākie militārpersonas, kas spēj komandēt grupu, kurā ir simtiem vīriešu un sieviešu. Tomēr jums būs jānokārto valsts iestājpārbaudījums neatkarīgi no tā, kādu korpusu jūs izvēlaties. Izņemot atsevišķus gadījumus, kad tiek piešķirts bakalaura grāds + 3 un augstāks, piemēram, kļūstot par līgumdarbinieku. Tieši Saint-Cyr militārajā akadēmijā izvēlētie mēneša garumā veiks studijas un mācības.
Pēc tam studijas būs vērstas uz militārās dzīves pamatprincipu apguvi, operāciju un izvietošanas stratēģiju, kaujas tehniku, ieroču un ekipējuma izmantošanu un daudz ko citu.
Turpmākajā tekstā stāstīsim par Vis par augšstilba futrāļiem