Ir cik ilgi ir bijušas armijas, tik ilgi ir bijuši arī kājnieki. Patiesībā tie ir pastāvējuši kopš neatminamiem laikiem, bet vārds tika radīts tikai 14. gadsimtā pēc mūsu ēras. Mūsdienās lielākā daļa cilvēku labprātāk lieto vārdu karavīrs, militārais un kaujaspēks, nevis kājnieks. Patiesībā visi kājnieki ir karavīri, bet ne visi karavīri obligāti ir kājnieki. Patiesībā termins kājnieks attiecas uz konkrētiem karavīriem armijā. Kas ir kājnieks? Kādi ir viņa pienākumi? To mēs noskaidrosim šajā rakstā.
Fantensants : definīcija
Avotiņš: pixabay
Etimoloģiski termins fantassin nozīmē jauns karavīrs un bērns mazs zēns. Tas cēlies no itāļu valodas vārda fantaccino, kura saīsinātā forma ir infante jeb bērns, no kura cēlies termins “kājnieks”. Armijā infantieri ir karavīri, kas cīnās kājām, un visas viņu vienības sauc par kājniekiem. Viņi atšķiras no artilērijas vienības. Viņi izmanto tā sauktos vieglos ieročus (automātus, šautenes, pistoles, nažus, granātas…), lai cīnītos pret ienaidniekiem.
Lai būtu skaidrs, ka kājnieki cīnās kājām, taču, lai nokļūtu konkrētās un attālās vietās, viņi izmanto dažādus pārvietošanās līdzekļus, piemēram, motociklus, zirgus, lidmašīnas vai kravas automašīnas. Bet, protams, ka karu vai misiju laikā viņi lielāko daļu laika pārvietojas kājām. Par kājniekiem var kļūt gan vīrieši, gan sievietes.
Dažādi kājnieku vienību veidi
Avoti: m2a3-bradley
Lai būtu funkcionāli un efektīvi misijās un karos, armijas ir izveidojušas dažāda veida kājnieku vienības. Tās klasificē kājniekus atkarībā no transporta līdzekļiem. Šeit tie ir :
- Kājnieku kājnieki: tie ir kājnieki, kas pārvietojas kājām. Viņi var nobraukt 40 km dienā.
- Kājnieki : tie ir kājnieki, kas pārvietojas ar zirgiem. To darbības rādiuss ir 160 km dienā.
- Motociklu kājnieki : kā liecina nosaukums, tie ir kājnieki, kas izmanto motociklus. Viņi var nobraukt 480 km dienā.
- Motorizētā kājnieki : kājnieki pārvietojas ar riteņu transporta līdzekļiem, piemēram, kravas automašīnām. Viņi pārvietojas aptuveni 480 km dienā.
- Mehanizētā kājnieki : kājnieki izmanto tankus vai bruņutransporta automašīnas, ar kurām pārvietojas 280 km dienā.
- Parastās vienības : kājnieki tiek pārvadāti ar lidmašīnu, lai veiktu īpašas misijas.
Šodien, pateicoties modernajām tehnoloģijām, tradicionālie pārvietošanās līdzekļi, piemēram, zirgi un velosipēdi, ir gandrīz izzuduši.
Kājnieku kaujinieku misijas
Avotiņš: pexels-antonio-prado
Kājnieku vienībā ir 39 kājnieki. Tie faktiski ir galvenie karaspēka vienības, kas kara laikā cīnās ar ienaidniekiem. Viņi ir arī tie, kas veic tāda veida misijas, piemēram, infiltrāciju, desanta akcijas… Citiem vārdiem sakot, tie ir kājnieki, kas tieši stājas pretī pretinieku armijām. No
šī viedokļa raugoties, ir
divi kājnieku veidi : armijas kājnieki un jūras kājnieki.
Kājnieku lomas ir atkarīgas no viņu spējām un specializācijas. Patiešām, viņi ir raķešu šāvēji, speciālo ieroču šāvēji, radisti, bruņoto vai nebruņoto transporta mašīnu vadītāji un precīzijas šāvēji. Viņus izmanto arī konkrētu objektu vai vietu aizsardzībai, uzbrukumam vai infiltrēšanai.
Kā kļūt par kājnieku karavīru ?
Izejotājs: pexels
Lai pievienotos Francijas armijas kājniekiem un kļūtu par kājnieku, jums ir jāizpilda noteikti nosacījumi. Pirmkārt, jums ir :
- jābūt vecumā no 17,5 līdz 30 gadiem;
- jābūt Francijas pilsonim;
- jābūt
Francijas valstspiederīgajam; - jābūt franču izcelsmesJābūt
vajadzīgajam ķermeņa uzbūvei un stabilai un piepildītai garīgajai, - jābūt labā veselības stāvoklī;
- jābūt ar labu patriotisma izjūtu &.nbsp;;
- Spēja pildīt JDC vai valsts dienesta pienākumus un izmantot pilsoniskās tiesības;
- Būt stingram, drosmīgam un disciplinētam;
- Ir lieliskas pielāgošanās prasmes.
Pēc tam norunā tikšanos ar rekrutēšanas konsultantu, lai noskaidrotu, kādas ir iespējas armijā. Pēc tam varat pieteikt savu lietu, un, ja jūs izvēlēsies, jūs kārtosiet pārbaudījumus. Visbeidzot, ja būsiet izturējis atlasi, jūs iziet apmācību armijā kā kājnieks. Protams, jūs izvēlaties savu karjeras ceļu. Zemessargi nopelna aptuveni 1362 eiro mēnesī, un viņiem tiek nodrošināta ēdināšana un uzturēšanās.
Turpmākajā tekstā jūs uzzināsiet par Peloton de surveillance et d’intervention de la Gendarmerie : fiche métier !”