Militārie roboti, viss, kas jums jāzina par armijas militārajiem robotiem

Militārie roboti tagad ir daļa no armijas izmantotajām kara mašīnām. Tie ir tehnoloģiju līderi, un tiem ir arvien sarežģītākas funkcijas. Taču pretēji vispārpieņemtam uzskatam robotu revolūcija un to izmantošana militārajā jomā nav nesena parādība. Roboti tika izmantoti jau Otrā pasaules kara laikā. Lai uzzinātu vairāk, izlasiet šo rakstu un uzziniet visu, kas jums jāzina par militārajiem robotiem armijā.

Vēstījums par Goliātu, pirmo militāro robotu

Pirmais militārais robots stājās dienestā Otrā pasaules kara laikā. To ražoja vācieši. Viņi iepazinās ar prototipu, no kura smēlās iedvesmu, lai, uzbrūkot Francijai, radītu Goliath.

Šā robota funkcionalitāte bija kravu pārvadāšana un to bombardēšanas nodrošināšana. Tas tika vadīts attālināti, izmantojot kabeli un vadības pulti. Pirmais modelis bija aprīkots ar elektromotoru, pēc tam tika veiktas modifikācijas. Pēc tam otrajam modelim tika uzstādīts iekšdedzes dzinējs. Šis prototips bija ļoti noderīgs dažādu militāro operāciju laikā, lai gan tas joprojām bija rudimentārs modelis.

Militāro robotu dažādie izmantošanas veidi

militārais robots

No Otrā pasaules kara ir attīstījušies robotu pētījumi militāriem mērķiem. Ir radīti neskaitāmi prototipi, un sacensība par jaunu tehnoloģiju apgūšanu vēl nekad nav bijusi tik sīva. Tagad tiek runāts pat par mākslīgā intelekta izmantošanu militārām vajadzībām.

Militāro robotu izmantošanas priekšrocība ir to precizitāte, veiktspēja un arī cilvēku upuru skaita samazināšanās tādējādi tos izmantojot. Tādējādi tiem ir dažādas funkcijas, piemēram, :

    • izmīnēšanas robots kājnieku mīnu likvidēšanai vai sprāgstvielu neitralizēšanai.
    • drons kaujas zonu vai ienaidnieka apvidus novērošanai
    • kaujas robots kalpo kā atbalsts karaspēkam dažādu operāciju laikā.

    Kara robota cena

    Kara robotu vai autonomo ieroču iegāde ir dārga. Tos ražo, izmantojot jaunākās tehnoloģijas un labākos materiālus. Militārā robota cena būs atkarīga no tā funkcionalitātes, izturības, izmantošanas, kā arī no tajā integrētās tehnoloģijas. Ir modeļi, kuru cena svārstās no 200 000 ASV dolāru līdz citiem, kas var izmaksāt līdz 4,5 miljardiem ASV dolāru.

    Nākamajā rakstā tiks skaidrots, kas ir kas ir militārais dienests.

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *