Kara identifikācijas plāksne laika gaitā ir kļuvusi par karavīru emblēmu. Un, pateicoties kino un leģendām, tā pat ir iesakņojusies ikviena kolektīvajā atmiņā. Taču tikai nedaudzi cilvēki īsti apzinās tās funkciju un izcelsmi. Patiesi, tai nav tikai estētiska vai dekoratīva loma uz kakla, gluži pretēji, tai ir dziļāka un pat neaizstājama nozīme.
Kas ir militārā plāksnīte ?
Avots : pexel-pixabay
Karavīra identifikācijas plāksnīte, kā liecina tās nosaukums, ir stērauda plāksnīte ar karavīru identifikācijas datiem. Tā galvenokārt tiek izmantota karu laikā un cita starpā aizstāj plastmasas identifikācijas karti, kas ir mazāk cieta un mazāk izturīga.
Tāpēc tās ir neatņemama militārā formastērpa sastāvdaļa, un karavīram ir divas identiskas plāksnītes. Tās sauc arī par ” Dog Tags “, kas ir oficiālais nosaukums angļu valodā. Nosaukums cēlies no anekdotes, kas radusies 1870. gadā Francijas-Vācijas kara laikā.
Patiesībā šīs identifikācijas nozīmītes ļoti atgādina Berlīnes valsts dāvinātās mājas dzīvnieku apkakles. Taču šis apzīmējums vairs netiek īsti lietots, jo karavīri tiek salīdzināti ar suņiem.
Kādas ir militārās identifikācijas plāksnītes funkcijas
Avots : pexel-pixabay
Identifikācijas plāksnītes galvenās funkcijas ir atpazīt karavīra identitāti kara laikā. Gadījumā, ja kaujas laukā starp daudzajiem citiem mirstīgās atliekas ir pilnīgi neatpazīstamas, plāksnīte ir vienīgais elements, kas ļauj identificēt karavīru. Tā arī ļauj noskaidrot ievainoto karavīru identitāti.
Tādā veidā karavīru var nogādāt tieši pie viņa divīzijas, kas viņam nodrošinās vislabāko iespējamo aprūpi un palīdzību – gan reliģisku, gan citu. Tas ļauj arī izvairīties no identitātes zādzībām, kas tajā laikā militārajā vidē bija diezgan izplatīta parādība. Visbeidzot, tas arī ļauj saskaitīt karā kritušo skaitu, jo kaujas laikā ir iespējams, ka ķermenis ir pilnībā sadrupināts vai iznīcināts.
Interese nēsāt divas plāksnītes sniedz priekšrocības. Ja līķis noteiktā laikā ir nepieejams, vienu no abām plāksnēm var izņemt, lai fiksētu mirušo un, pateicoties viņa vārdam, kas tagad ir zināms, varētu viegli noteikt viņa atrašanās vietu.
Un, protams, kad līķis tiks izcelts vajadzīgajos apstākļos, ar otru plāksni varēs apstiprināt viņa identitāti.
Kādas ir militārās identifikācijas plāksnes īpašības?
nbsp; Avots : pexel-pixabay
Pirmām kārtām, lai identitātes plāksne būtu izturīga pret jebkādu stresu, piemēram, koroziju, mitrumu un daudziem citiem, tai jābūt izgatavotai no nerūsējošā metāla, piemēram, tērauda un alumīnija. Mūsdienās plāksnes tiek izgatavotas no nerūsējošā tērauda T304, kas sastāv no hroma un niķeļa. Taču to var izgatavot arī no vara vai misiņa.
Tad tā ir veidota taisnstūra formā, bet platumā ir noapaļota un tās izmēri ir 2,5 × 5 cm. Tad vienu no divām plāksnēm piekarina ar 60 cm garu lodveida ķēdīti, bet otru – ar 11 cm garu ķēdīti, kas piekārta pie lielās ķēdītes. Jāatzīmē, ka dažās valstīs izmanto citas ierīces. Piemēram, Kanāda, kurai ir tikai viena plāksnīte, bet to var sadalīt divās.
Pēdējā plāksnītē uzdrukātā informācija ir reljefa, un tajā ir uzvārds, vārds, dienesta numurs, dienesta nodaļa, asins grupa un reliģija. Katrā rindā var būt 15 zīmes, un abas plāksnītes ir pilnīgi identiskas.
Uzvārds un vārds kalpo kā identifikators, bet dienesta numurs ir noderīgs vienādu vārdu un uzvārdu gadījumā. Dalījums, lai nodotu mirušos vai ievainotos, un asiņu grupa ir nepieciešama asins pārliešanas gadījumā. Un, visbeidzot, reliģija ir nepieciešama apbedīšanas rituāliem, kā arī lūgšanām vai citiem reliģiskiem rituāliem.
Nākamajā tekstā tiks skaidrots Kādas ir dažādās militārās pakāpes un svītras Francijas armijā?