NATO fonētiskais alfabēts: viss, kas jums jāzina

Strong>Severatlantijas līguma organizācija jeb NATO (jeb NOTA angļu valodā) ir organizācija, kurā ir vairāk nekā 33 dalībvalstis. Tāpēc bija jāizveido kopīgs alfabēts, lai uzlabotu saziņu šajā organizācijā. Tāpēc tika izveidots NATO fonētiskais alfabēts. Tas nodrošina netraucētu ziņojumu pārraidi dažādās nozarēs, piemēram, izmantojot militāro alfabētu.

Kāpēc NATO fonētiskais alfabēts ?

NATO fonētisko alfabētu izmanto, lai standartizētu saziņu starp dažādām dalībvalstīm. To starptautiski ir pieņēmusi Starptautiskā Telekomunikāciju savienība (ITU). Tas pats attiecas arī uz Starptautisko civilās aviācijas organizāciju jeb ICAO.

Tā novērš radio pārraides kļūdas, akrofonizējot 26 alfabēta burtus. To izmanto, lai nodrošinātu, ka ziņojums starp abiem sarunu partneriem ir pareizi pārraidīts, apejot trokšņa un frekvences problēmas.

Kā lietot NATO fonētisko alfabētu ?

NATO alfabētu NATO ir diezgan viegli lietot, tiklīdz tas ir iegaumēts. Jūs varat izveidot kodus ar dažiem burtiem, piemēram, ” Bravo Zulu “, lai izteiktu apsveikumu. To var izmantot arī ar cipariem, piemēram, ” DG4789 ” vai ” Delta Golf 4789 “.

Var arī rakstīt vārdus, piemēram, ” Alpha November November Uniform Lima Echo Romeo “, lai, piemēram, pateiktu CANCEL. To atpazīst arī kā rakstības alfabētu.

Vis, kas jums jādara, ir jāatpazīst kodi un lietošanas apgabals, lai kodētu ziņojumu saskaņā ar alfabēta noteikumu un atšifrētu to, apgriežot principu. Koda pārraides kvalitāte būs atkarīga no abu sarunu biedru savstarpējās saprašanās un saziņas veida.

Kāda ir NATO  alfabēta vēsture un varianti?

NATO fonētiskais alfabēts, kādu mēs to pazīstam šodien, radās 1957. gados. Tā bija jauna koncepcija radiotelefonijas alfabētiskajā kodēšanā. To izmantoja arī kā militāro alfabētu, lai atvieglotu saziņu militāro operāciju laikā. Tomēr, attīstoties tehnoloģijām un tās izmantošanai, ir radušies savi varianti, piemēram, RAF vai Alber Baker, ko izmanto dažās valstīs.

KQ

viendabīgs

četri (“fower”)55

100
kods
A alfa
B bravo
C charlie
D delta
E echo
F foxtrot
G golfs
H viesnīca
I indija
J juliett
kilo
L lima
M mike
N november
O oscar
P papa
Q kvebeka
R romeo
S sierra
T tango
U viendabīgs
V victor
W viskis
X x-ray
Y yankee
Z zulu
0 nulle
1 viens
1 1 viens
2 divi
3 trīs (“koks”)
4 četri (“fower”)
5 piecnieks (“piecnieks”)
piecnieks (“piecnieks”)
6 seši
7 septiņi
8 astoņi
9 deviņi (“deviņi”)
, decimal
100 simt
1000 tūkstoš

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *