SMV jeb brīvprātīgais militārais dienests ir veids, kā franču jauniešiem atgriezties profesionālajā vidē. Tā ir unikāla militārā shēma Francijā, ko vada Armijas ministrija. Tā tika ieviesta 2015. gada 1.er jūlijā kā daļa no pilsoniskās un profesionālās integrācijas. Bet kas īsti ir SMV? Kādas ir tās funkcijas, tās ieguldījums sabiedrībā un mērķi? To mēs noskaidrosim šajā rakstā.
Kāda ir SMV jeb brīvprātīgā militārā dienesta definīcija?
Izejas avots: pexels-pixabay
SMV jeb brīvprātīgais militārais dienests ir institūcija, kas pastāv tikai Francijā, kura ir Armijas ministrijas pārziņā. Tā ir paredzēta Francijas jauniešiem vecumā no 18 līdz 25 gadiem, kuri ir bezdarbnieki vai ir izslēgti no darba tirgus. SMV nodrošina apmācību, kas dod viņiem iespēju sākt strādāt dažādās profesijās, kuras ietilpst četrās galvenajās profesionālajās nozarēs. Citiem vārdiem sakot
, tā
ir militārā pamatapmācība apvienojumā ar profesionālo apmācību, ko papildina sporta nodarbības (fiziskā apmācība). Brīvprātīgajiem būs arī iespēja iegūt autovadītāja apliecību un apgūt pirmās palīdzības sniegšanas prasmes. Arī tas nozīmē, ka jauniešiem būs jāseko militārajam dzīvesveidam, piemēram, jādzīvo kazarmās un jāvalkā formastērps.
Kādi ir nosacījumi, lai iestātos SMV ?
Avotiņš: pexels-pixabay
Lai izmantotu SMV mācību kursus, ir jāizpilda noteikti nosacījumi, no kuriem šeit ir šie:
- Jūsiet vecumā no 18 līdz 25 gadiem
- Jaunietis vai meitene dzīvo kontinentālajā Francijā vai ārzemēs;
- jābūt Francijas pilsonim ;
- jābūt fiziski un garīgi spējīgam ;
- jābūt labā stāvoklī ar the journée de défense et de citoyenneté (JDC);
- Policijas ieraksts ar labu reputāciju militārajā profesijā ;
- Diploms nav nepieciešams, tomēr apmācības veids atšķīrās atkarībā no brīvprātīgo līmeņiem.
- Starnējošais brīvprātīgais : paredzēts jauniešiem bez diploma. Viņu apmācības kursi internātskolā ilgst no 8 līdz 12 mēnešiem, un viņiem maksā 344 eiro mēnesī. Viņus izmitina un ēdina Armijas ministrija.
- Eksperts brīvprātīgais : rezervēts jauniešiem, kuriem ir vismaz brevet des collèges, CAP, BEP vai baccalauréat diploms.
Viņi ir līdzvērtīgi monitoriem un gūst labumu no padziļinātas apmācības grāmatvedībā, sekretariāta prasmēs u. c., kā arī profesionālās pieredzes. Viņu līgumu termiņš ir viens gads, un to var pagarināt četras reizes, un viņiem maksā 740 euro mēnesī. Viņiem ir arī militārpersonas statuss un viņi pat uzrauga brīvprātīgos praktikantus.
.
Kādi ir viņu mērķi ?
Izejas avots: pexels-ruslan-alekso
Tātad brīvprātīgā militārā dienesta patiesais mērķis ir piedāvāt jauniešiem ceļu, kas ļauj viņiem iekļauties profesionālajā vidē. Tas dod viņiem jaunu sākumu, jaunu dzīves sākumu, lai viņi varētu nostāties uz kājām un apņemties strādāt. Patiesi, mācībās šie jaunieši iegūs pārliecību par sevi, etalonus darba tirgū, un viņi saņems personisku un individuālu atbalstu.
Divi brīvprātīgā darba veidi
Avotiņš: pexels-art-guzman
Mācību veids atšķiras atkarībā no brīvprātīgā veida, kas savukārt atšķiras atkarībā no jauniešu kvalifikācijas. Faktiski
algas, atalgojums un apmācība nav vienādi šiem 2 brīvprātīgo veidiem, kas ir šādi:
Kāda noderīga informācija par SMV
Izejas avots: pexels-pixabay
Lai daudziem jauniešiem, kuri ir bez darba un bez diploma vai ar to, šeit ir sniegta svarīga informācija, lai izmantotu SMV piedāvātās apmācības.
Kā pieteikties?
Lai pieteiktos SMV, ir jāaizpilda pieteikuma veidlapa un jānosūta tā vai nu tiešsaistē, vai arī jāpiesakās tieši vienā no septiņiem centriem kontinentālajā Francijā, iesniedzot pieteikumu papīra formā. Jūs varat arī doties tieši uz pôle emploi.
Dažādi SMV pulki
SMV pulks nav nekas cits kā militārā dienesta centrs vai iestāde. Šobrīd
SMV sastāvā ir trīs sauszemes pulki, kas atrodas Larošelā, Montigny-Lès-Metz un Bretigny-Sur-Orge.
Nākamajā rakstā stāstīsim par Parcours du Combattant, tout savoir!”