Žandarmērijas uzraudzības un intervences vienība (Peloton de surveillance et d’intervention de la Gendarmerie) tika izveidota, lai palīdzētu žandarmērijas brigādēm apkarot noziedzību. Savā ziņā tā ir īpaša intervences vienība, ko veido ļoti pieredzējuši un ļoti fiziski spēcīgi karavīri. Katrā departamentā ir aptuveni 30 žandarmē. Bet kas īsti ir žandarmērijas Peloton de surveillance et d’intervention? Kādas ir tās funkcijas? Un kā tajā iesaistīties? To mēs noskaidrosim šajā rakstā.
Kas ir Žandarmērijas uzraudzības un intervences peloton (PSIG)?
Izejas avots: pexels-mathias-reding
Tā ir speciālā intervences vienība, kas apkaro noziedzību uz valsts autoceļiem. Patiesībā Peloton de surveillance et d’intervention de la Gendarmerie, kas pazīstama kā PSIG, ietilpst Francijas valsts žandarmērijas sastāvā. Tā tika izveidota 1975. gadā, lai atvieglotu žandarmērijas darba slodzi. Katram Francijas departamentam ir sava PSIG. Tomēr arī gaisa transporta žandarmērijai ir PSIG.
Katru PSIG, ko veido aptuveni trīsdesmit pieredzējuši karavīri, vada zemessargs, kurš bieži ir virsleitnants vai majors. Taču kopš 2022. gada šo vienību sastāvā ir tikai zemessargi. Viņi iziet augsti fiziskas apmācības, lai spētu veikt profesionālas iejaukšanās. Tā
kā tas ir palīgžandarmērijas veids, PSIG ir savs formas tērps un logotips.
Kādi ir viņu uzdevumi un funkcijas
PsIG žandarmērijas galvenās funkcijas ir aizsargāt teritorijas un aizturēt noziedzniekus. Līdz ar to viņu uzdevumi ir daudzveidīgi, lai sekmīgi saglabātu sabiedrisko ceļu drošību. Pirmkārt,
viņu uzdevums ir apsargāt jutīgas teritorijas, jo īpaši naktī. Patiesībā PSIG meklē informāciju un klajus pārkāpumus. Otrkārt, viņi iejaucas ārkārtas situācijās un jebkādās darbībās, kas traucē sabiedrisko kārtību. Viņi var iejaukties arī pūļa pulcēšanās vai publiskos pasākumos. PSIG var iejaukties arī teroristu uzbrukuma gadījumā, taču ar vienu nosacījumu: dalībniekiem jābūt PSIG, kas klasificēti kā SABRE. Visbeidzot, tā var rīkoties arī pēc strīda starp personām (ģimene, draugi u. c.), kautiņa, negadījuma (automašīnas, motocikla u. c.) vai zādzības ar ielaušanos.
PSIG var arī aizstāt tiesu policiju, ciktāl tā veic mājas arestu, tiesas pārcelšanu, vienreizēju iejaukšanos un daudzas citas darbības. Tomēr viņi ir vairāk orientēti uz darbu lauka režīmā, nevis uz administratīviem uzdevumiem.
Kādas ir procedūras, lai iestātos Peloton de surveillance et d’intervention de la Gendarmerie ?
Izejas avots: Pexel-pixabay
Pie PSIG var iestāties tikai žandarmi, jo pieņemšana darbā ir iekšēja. Otrkārt, ir jāizpilda noteikti nosacījumi. Pirmkārt, nav jākārto konkursa eksāmens, bet atlase notiks brīvprātīgi. Otrkārt, brīvprātīgajiem jābūt teicamā fiziskā formā un vecumā no 18 līdz 35 gadiem. Visbeidzot, lai varētu pievienoties PSIG, žandarmiem jābūt vismaz zemessargiem (NCO), jo lielākā daļa tās dalībnieku ir profesionālie zemessargi. Tomēr arī brīvprātīgie žandarmu palīgi, kas atbilst nosacījumiem, var pievienoties.
PSIG ekipējums un formas tērpi
PSIG dalībniekiem ir ekipējums un formas tērpi, kas nepieciešami, lai pienācīgi pildītu savus uzdevumus. Patiešām, viņu formas tērpu veido zila ķivere ar logo, smaga bruņuveste, bikses un tumši zila militārā taktiskā jaka. Viņu aprīkojumā ietilpst teleskopiskā nūja, pistole, asaru gāze, aizsardzības ložu palaišanas ierīces, nekārtību apkarošanas vairogi, sūkņa tipa šautenes, stobra šautenes un ložmetēji. Jāpiebilst, ka šo ekipējumu nodrošina žandarmērija.
PSIG mācību kursi
Izejas avots: pexels-mathias-reding
PsIG dalībnieku apmācībā galvenā uzmanība pievērsta intervences metodēm. Rezultātā viņi iemācās apgūt šos pretiniekus pāri visam citam. Lai to izdarītu, viņiem jāapgūst kaujas tehnikas, jāmācās izmantot nāvējošus un nāvējošus ieročus (šaujamieročus, stekus, granātas u. c.) un interpelācijas ētiku. Tāpēc viņu apmācība ir ļoti fiziska, ļoti smaga un prasa lielu disciplinētību.
Kāda noderīga informācija par PSIG
PSIG locekļiem ir paaugstināšanas iespēja, faktiski viņi var paaugstināt dienesta pakāpi un kļūt par iekšlietu virsniekiem. Viņi var arī mainīt dienestu un vienību, kad tiek sasniegts vecuma ierobežojums. Visbeidzot, PSIG pamatalga ir 1607 eiro, neskaitot piemaksas, prēmijas un pabalstus. Pēc tam tā mainās un mainās atkarībā no dienesta pakāpes, kategorijas, ģimenes stāvokļa un norīkojuma vietas.
Tālāk tekstā jūs uzzināsiet par SMV: viss, kas jums jāzina par brīvprātīgo militāro dienestu