Ārvalstu leģions, kas ir daļa no Francijas armijas, vienmēr ir fascinējis sabiedrību, jo tas ir apvīts ar visdažādākajām leģendām. Patiesībā tā ir institūcija, kas paredzēta ārzemniekiem, kuri vēlas pievienoties Francijas armijai, citiem vārdiem sakot, tiem, kuri vēlas kalpot Francijai. Kopš tā izveidošanas 1831. gadā Ārvalstu leģions ir nepārtraukti piedalījies daudzos karos un operācijās.
Tā ir arī neatkarīga armija, jo tai ir savi rekrutēšanas nosacījumi un savs formas tērps. Turklāt tai ir arī sava īpaša pavēlniecība un tā sazarojas vairākās apakšvienībās, piemēram, kājnieku vai artilērijas. Bet kas īsti ir Ārvalstu leģions ? Kādi ir tā mērķi ? Kas viņi ir ? Un kā jūs varat pievienoties? Lai to uzzinātu, aicinām izlasīt šo rakstu.
Ārvalstu leģions : definīcija
Avotiņš: pexels-imprensa-agruban®
Ārvalstu leģionam ir savas konstitūcijas un pavēles. Tam ir arī labi pamatota vēsture un izcelsme. Apskatīsim
visu, kas jāzina par šo armijas korpusu.
Nepatstāvīgs armijas korpuss
Ārvalstu leģions ir neatkarīgs armijas korpuss, kas pieder Francijas armijai. Kā liecina tā nosaukums, to veido galvenokārt ārvalstnieki, kuriem nav Francijas pilsonības. Patiesībā visi ārvalstnieki no citām valstīm, izpildot noteiktus nosacījumus un nokārtojot iesaukšanas pārbaudes, var pievienoties Ārvalstu leģionam.
Tas, protams, neizslēdz Francijas pilsoņus, kuriem arī ir iespēja pievienoties šim armijas korpusam.
Dažādi ārzemnieki, kas veido Ārvalstu leģionu
Šis armijas korpuss ir unikāls pasaulē, jo tikai Francija izmanto šāda veida armiju. Ārvalstu karavīrus tad sauc par leģionāriem, un viņi pastāv tikai Francijā. Pašlaik 2023. gadā to skaits pārsniedz 9000 karavīru, tostarp 6 000 leģionāru, 2 000 zemessargu un 1 000 virsnieku.
Spēkā ir 156 dažādu tautību pārstāvji, un viņi ir sadalīti 12 atsevišķās vienībās. Citiem vārdiem sakot, tie ir brīvprātīgi iesaukti militārpersonas, kas ir gatavas kalpot Francijai. No šiem leģionāriem aptuveni 16 % ir brīvprātīgie no Francijas un franciski runājošām valstīm. Jāatgādina, ka leģionā nevar iestāties sievietes.
Ārvalstu leģiona sastāvs
Būdams no pārējās armijas atkarīga institūcija, Ārvalstu leģionā ir komandieris – ģenerālis Alēns Lardē. Viņam seko rekrutēšanas grupa un Ārvalstu leģiona 1er un 4. pulks, kuru skaits ir aptuveni 1870 vīru. Tad tam ir vairākas apakšvienības, piemēram, :
- divi kājnieku pulki, no kuriem viens ir ārzemju ;
- divi ģeniālie pulki ;
- Izpletņlēcēju pulks;
- Kavalērijas pulks ;
- Pusbrigāde ;
- Dalījums Majotā.
- Būt vīrietim ;
- Būt vecumā no 17,5 līdz 39 gadiem, lai pieteiktos. Nepilngadīgajiem ir jābūt vecāku atļaujai ;
- Pirmajam līgumam jābūt vientuļnieka statusā ;
- Diploms nav nepieciešams ;
- .Jābūt
teicamai fiziskajai sagatavotībai (līdzvērtīgai sportistiem) ; - Būt labam peldētājam ;
- Būt garīgi un psiholoģiski piemērotam ;
- Atļaujas visām tautībām.
Ungalu galā šai armijas nozarei sākotnēji ir uzdevums cīnīties tieši ārpus Francijas teritorijas, izņemot Pirmo un Otro pasaules karu.
Ārvalstu leģiona izveides pirmsākumi
Tur ir mūsu Ārvalstu leģiona T-kreklu kolekcijas
Ārvalstu leģionu 1831. gadā izveidoja Luijs Filips Francijas Alžīrijas iekarošanas laikā. Šis armijas korpuss tika izveidots ar mērķi palīdzēt karaspēkam cīnīties pret ienaidnieku ārpus karalistes. Patiešām,
kara beigās Francijai bija nepieciešams pastiprinājums, tāpēc karalis ar dekrētu 1831. gada 10. martā izveidoja Ārvalstu leģionu.
Tā laikā to veidoja bez darba palikušie karavīri, kas bija izklīduši pa visu Eiropu sakarā ar revolucionāro karu beigšanos. Tā laikā šie bezdarbnieki karavīri faktiski tika izsūtīti uz Franciju, tāpēc Francijas armija varēja izmantot šo iespēju un izveidot Ārvalstu leģionu.
Bet tikai 1863. gadā Ārvalstu leģions sāka reāli darboties, pateicoties Kameronas de Tejedas kaujām. Lieki piebilst, ka tikai 125 leģionāri 48 stundas bez pārtraukuma turējās pretī 600 meksikāņu karavīriem, aizsargājot loģistikas konvoju. Viņi cieta milzīgus zaudējumus, taču līdz galam ievēroja leģiona goda kodeksu, proti, kalpot Francijai un izpildīt uzdevumu, lai arī cik tas maksātu.
Šī kauja simbolizēja ārvalstu karavīru galīgo upuri Francijas labā. Arī šis ir augstākais pierādījums karavīru gatavībai upurēties valsts labā.
Ārvalstu leģiona insignijas
Tur mūsu Ārvalstu leģiona nozīmju kolekcijas, ja tevi interesē
Šim elites korpusam ir savi formas tērpi, marši, mūzika, nozīmītes un logotipi. Pirmkārt, tā formas tērpu veido bēšas bikses, ko papildina bēšs krekls, kas ir nedaudz gaišāks. Tad zaļi un sarkani
epapeleti, josta un reglamenta rungas, zaļa berete un Baltais kepi gājienam.
Tas ir viens no slavenākajiem Ārvalstu leģiona elementiem, tas pat kļuvis par leģendu. Patiesībā baltais kepi par savu izcelsmi ir saistīts ar Alžīrijas un Marokas kariem. Sākotnēji kepi bija tumši zils, bet pēc vairākām mazgāšanas reizēm, kā arī saules un lietus ietekmē tā krāsa pakāpeniski mainījās uz baltu. Tas cita starpā nozīmē, ka, jo vecāks bija karavīrs, jo baltāks tajā laikā bija kepi. Visbeidzot, kopš 1947. gada kepi tiek saglabāti pastāvīgi.
Tad attiecībā uz epaletēm virs tām iegravētie simboli atšķiras atkarībā no leģionāra dienesta pakāpes. Tie oficiāli tika noteikti 1968. gadā. Visbeidzot, par leģiona emblēmu atgādina septiņu liesmu granātu ar sarkaniem un zaļiem toņiem.
Pieprasījumi iestāties Ārvalstu leģionā
Izejas avots: carlos-lindner-unsplash
Lai varētu integrēties leģionāru pakāpē, ir jāizpilda noteikti nosacījumi. Lūk, galvenie nosacījumi :
Pretēji izplatītajam uzskatam un mītiem, nepieņem bijušos noziedzniekus, kas notiesāti par narkotiku lietošanu vai tirdzniecību, izvarošanu un asins noziegumiem. Ja uzskatāt, ka atbilstat visiem nosacījumiem, varat pieteikties iepriekšējās atlases centrā. Tātad, ja jūs uzņems, jums būs jānokārto pārbaudes, lai kļūtu par leģionāru.
Pirmām kārtām, protams, obligāti ir jāveic fiziskās pārbaudes. Tajā kandidātam būs jāveic pietupieni, peldēšana, vieglā Luc un citi uzdevumi. Kad tas būs nokārtots, sekos virkne psihotehnisko testu. Pēc tam, ja kandidāti tiks pieņemti, būs jāiziet sešpadsmit nedēļu ilga apmācība, pirms viņi tiks pieņemti darbā. Visbeidzot, šīs mācības būs vērstas uz fiziskajiem, tehniskajiem un praktiskajiem pārbaudījumiem. Balto kepi varēs saņemt pēc četrām nedēļām, ja kandidāti, protams, būs sekmīgi izturējuši.
Kāda informācija par šo korpusu
Avotiņš: scandinavian-backlash-unsplash
Ārvalstu leģions ir labi nodrošināts ar informāciju, kas jāzina kandidātiem. Pirmkārt un galvenokārt, leģionāra pirmais līgums pēc sekmīgas apmācības ir uz pieciem gadiem ar iespēju to pagarināt. Rekruti, iestājoties dienestā, var mainīt savu identitāti uz Francijas pilsonību, lai saglabātu anonimitāti. Viņi var arī izvēlēties dienēt ar savu īsto identitāti. Patiesībā
viņi var izsekot vai deklarēt savu sākotnējo identitāti, ja var uzrādīt to apliecinošus dokumentus.
Sākot dienestu, leģionāru alga ir aptuveni 1280 eiro mēnesī.
Taču tā var mainīties, pateicoties dienesta pakāpes paaugstināšanai un dienesta stāžam. Līgumus var izbeigt tikai termiņa beigās. Visbeidzot, katru gadu Ārvalstu leģions rekrutē nedaudz vairāk nekā 1200 karavīru.
Nākamajā rakstā tiks runāts parKura pulksteņa izvēle karavīram ? pirkšanas ceļvedis